Uczniowie z Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej

Dziś miałem niezwykły zaszczyt gościć grupę ciekawych świata uczniów ze Szkoły Podstawowej w Woli Wierzbowskiej. Odwiedzili oni siedzibę najważniejszej instytucji w naszym kraju - Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Uczniowie mieli okazję zgłębić tajniki funkcjonowania polskiego parlamentu, zwiedzić jego korytarze, zobaczyć z bliska miejsca, w których podejmowane są kluczowe dla naszego kraju decyzje. Wejście na Galerię Sali Posiedzeń, przechadzka przez hol główny i zapoznanie się z dwiema tablicami pamiątkowymi to tylko niektóre z atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy. Na zakończenie uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać makiety całego kompleksu budynków Sejmu.
 
Spotkania z tak zaangażowaną młodzieżą zawsze przypominają mi o odpowiedzialności, jaką na naszych barkach spoczywa, aby budować lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń. W ich oczach widać było autentyczne zainteresowanie i ciekawość. To właśnie dla nich pracujemy, aby Polska była krajem sprawiedliwym, rozwijającym się i dającym równe szanse każdemu.
 
Chciałbym serdecznie podziękować zarówno nauczycielom, którzy zorganizowali ten wyjazd, jak i samym uczniom za zaangażowanie, otwartość i chęć poznania. Wasza wizyta była dla mnie ważna i bardzo inspirująca. Bądźcie dumni z tego, kim jesteście, i z tego, gdzie byliście. Mam nadzieję, że to doświadczenie na długo zostanie w Waszej pamięci i będziecie czerpać z niego inspirację na przyszłość. 
 
 
 
Jak wygląda wycieczka uczniowska do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej?
Jakie atrakcje czekają na uczniów podczas zwiedzania Sejmu?
Jakie są cele edukacyjne wizyt w polskim parlamencie?
Czym są tablice pamiątkowe w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej?
Jakie wrażenia mają uczniowie po odwiedzeniu Sejmu i spotkaniu z posłami?

 

Najnowsze wydarzenia

Zakaz wwozu ukraińskiego zboża

dodano dnia 18.09.2023

Rozmowa, pełna ważnych spostrzeżeń i analiz, skupiała się na aktualnej sytuacji polskiego rolnictwa w obliczu „braku modelu współpracy z naszym wschodnim, ukraińskim sąsiadem”.

Produkcja ekologiczna odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku

dodano dnia 22.09.2023

Produkcja ekologiczna staje się kluczem do zrównoważonego i zdrowego stylu życia w dzisiejszych czasach. Tym samym staje się odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku. Dziś w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się konferencja prasowa dot. rolnictwa oraz produktu ekologicznego!

Otwarcie Centrum Rekrutacyjnego w Ciechanowie

dodano dnia 21.09.2023

W Ciechanowie nastąpiło otwarcie Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego.

Piknik Rodzinny w Szydłowie

dodano dnia 16.09.2023

Ah, KGW Niezłe Ziółka w Szydłowie to naprawdę wyjątkowe koło! Gdyby tylko można było zliczyć wszystkie uśmiechy, które za sprawą ich wydarzeń pojawiły się na twarzach mieszkańców.

KE EU nie przedłużyła zakazu wwozu ukraińskiego zboża.

dodano dnia 16.09.2023

Komisja Europejska EU postanowiła nie przedłużać zakazu wwozu ukraińskiego zboża, co stanowi wyzwanie dla naszych rodzimych producentów. Polska, niezłomnie dbając o interesy własnych rolników, postanowiła podjąć działania, aby ochronić nasz rynek i lokalne zboże.

PŁOCK 23 września sobota DZIEŃ POLSKIEJ EKOLOGII

dodano dnia 15.09.2023

Już 23 września, w sercu Płocka, odbędzie się wydarzenie, które stanowi doskonałą okazję, by poznać bogactwo polskiej żywności ekologicznej. Jeśli jesteś świadomym konsumentem, który ceni sobie jakość, tradycję i zdrowie, to to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!